Echipa noastră 2018-07-03T16:10:38+00:00

Suntem o echipă profesionistă de consultanți în sustenabilitate. Reușim să creăm valoare sustenabilă pentru companii prin:

Optimizarea impactului social și de mediu
Reducerea costurilor
Organizarea conformității
Îmbunătățirea poziției pe piață
Gestionarea riscurilor esențiale ale afacerii

Încă din 1993, clienții noștri au apreciat abordarea holistică, soluțiile inovatoare, creativitatea și dedicarea pe care le-am manifestat față de fiecare proiect în cadrul căruia am fost implicați.

Prin intermediul rețelei noastre globale Inogen și a echipei noastre de 100 de experți, oferim soluții personalizate pentru aproape orice provocare din domeniul sustenabilității.

Noi promovăm valorile unei societăți sustenabile

Stima = modul în care ne comportăm.
Bucuria = cheia pentru energia noastră.
Învățarea = este șoferul nostru.
Excelența = ceea ce oferim.
Inovarea = scopul nostru.
Stabilitate financiară = ceea ce avem nevoie.
Abordarea holistică = denkstatt

De ce să ne alegeți pe noi? Pentru că…

…oferim cele mai bune sfaturi în ceea ce privește sustenabilitatea.
…este necesar să avem o înțelegere profundă a mai multor perspective.
…deciziile dvs. ar trebui să se bazeze pe informații dovedite.
…credibilitatea se generează prin cifrele din spatele impactului dvs. social și ecologic.
…perspectivele diferite ale părților interesate devin din ce în ce mai importante pentru atingerea succesului viitor.
…eficiența economisește bani.
…știm să ne distrăm și suntem buni colaboratori.

Download Code of Conduct PDF →

denkstatt la prima vedere

Fondată în 1993 în Viena
100 Experți
5 Țări (Austria, Bulgaria, Hungary, Romania, Slovakia)
7 Birouri
1 Rețea Internațională (Inogen)
Angajament 100%
Peste 65% din proiectele noastre provin de la clienți existenți

Echipa noastră

Suntem un grup unit și dedicat, orientat spre excelență.
Alături de clienții noștri, susținem responsabilitatea față de mediul înconjurător și promovăm eficiența și excelența în afaceri.

  • România
  • Ungaria
  • Bulgaria
  • Austria
  • Slovacia
Mai mult

Parteneriatele contribuie esențial la extinderea oportunităților și la obținerea succesului

Birourile denkstatt din Austria, Ungaria și Bulgaria sunt certificate ISO 14001 și ISO 9001.

Inogen
Conexiuni globale pentru rezultate locale

Inogen este o corporație globală care furnizează organizațiilor multinaționale soluții de mediu, de sănătate și securitate în muncă de înaltă calitate, dar și eficiente din punct de vedere al costurilor. Cu birouri situate pe fiecare continent, cu peste 4.000 de angajați în întreaga lume și cu proiecte finalizate în peste 120 de țări, Inogen oferă o acoperire geografică de neegalat în industrie.

http://www.inogenet.com/

­denkstatt & enertec

Enertec

ENERTEC este o firmă de consultanță în inginerie, cu accent pe tehnologia termică, tehnologia frigorifică, HVACR și alimentarea cu energie.

A fost fondată la Graz în 1991. Pentru clienții săi din domeniul industriei, comerțului și serviciilor, ENERTEC își propune întotdeauna să găsească soluții rentabile și să sprijine implementarea acestora.

Pentru informații suplimentare vizitați: http://enertec.at/og/en/home

Mai mulți parteneri…

denkstatt Group are birouri în 5 țări:
Austria, Bulgaria, Ungaria, Slovacia și România.

Cum ne puteti contacta

Austria

denkstatt GmbH
Hietzinger Hauptstraße 28
1130 Vienna, Austria
Telephone: +43 1 786 89 00
Email: office@denkstatt.at

Austria

denkstatt & enertec GmbH
Hietzinger Hauptstraße 11
1130 Vienna, Austria
Telephone: +43 1 890 28 25
Email: office@denkstatt-enertec.at
www.denkstatt-enertec.at

Bulgaria

denkstatt Bulgaria OOD
115 Arsenalski blvd., fl. 5,
1421, Sofia, Bulgaria
Telephone: +359 2 470 7508
Email: office@denkstatt.bg

Hungary

denkstatt Hungary Kft.
Seregély utca 6
1037 Budapest, Hungary
Telephone: + 36 1 239 1206
Email: denkstatt@denkstatt.hu

Slovakia

denkstatt Slovensko s.r.o.
BC Kerametal, Jašĺkova 2
821 03 Bratislava, Slovakia
Telephone: +421 2 482 91 46
Email: office@denkstatt.sk

Romania

denkstatt Romania S.R.L.
Str. Madrid Nr. 22
300391 Timisoara, Romania
Telephone: +40 256 43 43 97
Email: office@denkstatt.ro

Romania

denkstatt Romania S.R.L.
Str. Parintele Galeriu 6C,
020762 Bucuresti, Romania
Telphone: +40 256 43 43 97
Email: office@denkstatt.ro

Klopfer András

András Klopfer
Consultant
klopfer.a@denkstatt.hu

Nádasi János

János Nádasi
Consultant
nadasi.j@denkstatt.hu

Botlik Áron

Áron Botlik
Consultant
botlik.a@denkstatt.hu

Boyan Rashev

Boyan Rashev
Managing Partner
boyan.rashev@denkstatt.bg
+359 88 829 5768

Klimentina Rasheva

Klimentina Rasheva
Managing Partner
klimentina.rasheva@denkstatt.bg
+359 88 829 5767

Mag. DI Katharina Aspalter

Mag. DI Katharina Aspalter
Consultant
katharina.aspalter@denkstatt.at

DI Bernd Brandt

DI Bernd Brandt
Senior Consultant
bernd.brandt@denkstatt.at

Fatima Bertran De Lis, Lda.

Fatima Bertran De Lis, Lda.
Senior Consultant
fatima.bertrandelis@denkstatt.at

Lisa Ehm, BSc

Lisa Ehm, BSc
Project Assistant
lisa.ehm@denkstatt.at

Leopold Frey

Leopold Frey
Business Development Director
leopold.frey@denkstatt.at

Mag. Doris Führer-Rösener

Mag. Doris Führer-Rösener
Human Resource Manager
doris.fuehrer-roesener@denkstatt.at

DI Gabriela Fistis, M.Eng.

DI Gabriela Fistis, M.Eng.
Managing Director
gabriela.fistis@denkstatt.ro

Dalma Barabás

Dalma Barabás
Head of Office Management
barabas.d@denkstatt.hu

Delia Cotarca

Delia Cotarca
Assistant Manager
office@denkstatt.ro

Zsombor Ferjancsik

Zsombor Ferjancsik
Managing Director
ferjancsik.zs@denkstatt.hu

Attila Jenei

Attila Jenei
Business Unit Leader 
jenei.a@denkstatt.hu

Victoria Haubenwaller

Victoria Haubenwaller
Office Assistant
victoria.haubenwaller@denkstatt.at

Mgr. Peter Rakovský

Mgr. Peter Rakovský
Senior Consultant
peter.rakovsky@denkstatt.sk

Roland Busa

Roland Busa
Senior Developer
busa.r@denkstatt.hu

Ioana Silaghi

Ioana Silaghi
Marketing & Communication 
ioana.silaghi@denkstatt.ro

Annemarie Hofer, MSc

Annemarie Hofer, MSc
Project Assistant
annemarie.hofer@denkstatt.at

Borbála Cross-Boda

Borbála Cross-Boda
Senior Consultant 
cross.b@denkstatt.hu

Adina Nenicioiu, M.Eng.

Adina Nenicioiu, M.Eng.
Service Leader
adina.nenicioiu@denkstatt.ro

Diana Terzieva

Diana Terzieva
Office Management
diana.terzieva@denkstatt.bg
+359 87 816 7490

Tibor Déri

Tibor Déri
Senior Consultant
deri.t@denkstatt.hu

DI Sergiu Vasilie

DI Sergiu Vasilie
Junior Consultant
sergiu.vasilie@denkstatt.ro

Iva Tahy

Iva Tahy
Project Assistant
iva.tahy@denkstatt.sk

Raluca Văduva

Raluca Văduva
Sustainability Consultant
raluca.vaduva@denkstatt.ro

Marcella Földesi

Marcella Földesi
Consultant
foldesi.m@denkstatt.hu

Levente Földi

Levente Földi
Consultant
foldi.l@denkstatt.hu

DI Henrieta Borca

DI Henrieta Borca
Service Leader
henrieta.borca@denkstatt.ro

Florentina Radulescu

Florentina Radulescu
Sustainability Consultant
florentina.radulescu@denkstatt.ro

Róbert Földvári

Róbert Földvári
Developer
foldvari.r@denkstatt.hu

Zoltán Joó

Zoltán Joó
Developer
joo.z@denkstatt.hu

Judit Juranics

Judit Juranics
Senior Consultant
juranics.j@denkstatt.hu

András Lévai

András Lévai
Developer
levai.a@denkstatt.hu

Árpád Nagy

Árpád Nagy
UX Designer
nagy.a@denkstatt.hu

Katalin Miklós

Katalin Miklós
Senior Consultant
miklos.k@denkstatt.hu

Róbert Szücs-Winkler

Róbert Szücs-Winkler
Business Unit Leader
szucs.r@denkstatt.hu

Gábor Raska, MRICS

Gábor Raska, MRICS
Property & Transactions Team Leader
raska.g@denkstatt.hu

Eszter Sólyom

Eszter Sólyom
Senior Consultant & Coach
solyom.e@denkstatt.hu

András Szabó

András Szabó
Consultant
szabo.a@denkstatt.hu

Zoltán Unger

Zoltán Unger
Developer
unger.z@denkstatt.hu

Katalin Várszegi

Katalin Várszegi
Consultant
varszegi.k@denkstatt.hu

Denitza Pavlova, PhD

Denitza Pavlova, PhD
Senior Consultant
denitza.pavlova@denkstatt.bg
+359 88 486 4805

Penka Korkova

Penka Korkova
Senior Consultant
penka.korkova@denkstatt.bg
​+359 89 553 9807

Peter Seizov

Peter Seizov
Senior Consultant
peter.seizov@denkstatt.bg
+359 88 486 5232

Tzveta Medarska

Tzveta Medarska
Consultant
tzveta.medarska @denkstatt.bg
+359 89 553 9806

Nevena Davidova

Nevena Davidova
Marketing Professional
nevena.davidova@denkstatt.bg
+359 89 729 9608

Nikolay Mihaylov

Nikolay Mihaylov
Consultant
nikolay.mihaylov@denkstatt.bg
+359 98 890 3686

Ivan Paspaldzhiev

Ivan Paspaldzhiev
Consultant
ivan.paspaldzhiev@denkstatt.bg
+359 89 333 6957

DI Heribert Hutterer

DI Heribert Hutterer
Senior Adviser
heribert.hutterer@denkstatt.at

Yana Yordanova

Yana Yordanova
Trainee
yana.yordanova@denkstatt.bg
+359 88 369 6938

DI Willibald Kaltenbrunner, MBA

DI Willibald Kaltenbrunner, MBA
Managing Partner
willibald.kaltenbrunner@denkstatt.at

Lea Kerschner, MSc

Lea Kerschner, MSc
Senior Consultant
lea.kerschner@denkstatt.at

Mag. Dr. Margit Kapfer

Mag. Dr. Margit Kapfer
Senior Consultant
margit.kapfer@denkstatt.at

Cristina Angheluta

Cristina Angheluta
Branch Manager
cristina.angheluta@denkstatt.ro

Aida

Aida Szilagyi
Coop-Partner
aidaszilagyi@cnpcd.ro

Martin Karolus, MSc

Martin Karolus, MSc
Senior Consultant
martin.karolus@denkstatt.at

Mag. Bernhard Kasper

Mag. Bernhard Kasper
Senior Consultant
bernhard.kasper@denkstatt.at

DI Joachim Kircher

DI Joachim Kircher
Senior Manager
joachim.kircher@denkstatt.at

Dr. Ferdinand Koch

Dr. Ferdinand Koch
Senior Manager
ferdinand.koch@denkstatt.at

DI Matthias Kolck

DI Matthias Kolck
Consultant
matthias.kolck@denkstatt.at

DI Florian Krautzer, MPhys.

DI Florian Krautzer, MPhys
Senior Consultant
florian.krautzer@denkstatt.at

Lisa Lehensteiner, MSc

Lisa Lehensteiner, MSc
Consultant
lisa.lehensteiner@denkstatt.at

Mag. (FH) Andreas Lindinger

Mag. (FH) Andreas Lindinger
Consultant
andreas.lindinger@denkstatt.at

Dr. Peter Linzner

Dr. Peter Linzner
Managing Partner
peter.linzner@denkstatt.at

Mireille Marien

Mireille Marien
Controlling
mireille.marien@denkstatt.at

Mag. Evelin Milleret

Mag. Evelin Milleret
Senior Consultant
evelin.milleret@denkstatt.at

Johanna Mayer, MA

Johanna Mayer, MA
Consultant
johanna.mayer@denkstatt.at

Valentina Oberhofer, BA

Valentina Oberhofer, BA
Office Assistant
valentina.oberhofer@denkstatt.at

Michael Peer, MSc

Michael Peer, MSc
Consultant
michael.peer@denkstatt.at

Sebastian Pawel, MSc MSc

Sebastian Pawel, MSc MSc
Consultant
sebastian.pawel@denkstatt.at

Mato Petrovic

Mato Petrovic
Chef de Cuisine
office@denkstatt.at

Vera Pichler, MA MA

Vera Pichler, MA MA
Consultant
vera.pichler@denkstatt.at

DI Mag. Harald Pilz

DI Mag. Harald Pilz
Senior Adviser
harald.pilz@denkstatt.at

DI Dr. Christian Plas

DI Dr. Christian Plas
Managing Partner
christian.plas@denkstatt.at

DI Clemens Rainer, MSc

DI Clemens Rainer, MSc
Senior Consultant
clemens.rainer@denkstatt.at

Mag. Jutta Rasel

Mag. Jutta Rasel
Consultant
j.rasel@denkstatt-enertec.at

Mag. Karl Resel

Mag. Karl Resel
Senior Manager
karl.resel@denkstatt.at

Mag. Ewald Sarugg

Mag. Ewald Sarugg
Senior Consultant
ewald.sarugg@denkstatt.at

Mareike Schröder

Mareike Schröder
Office Assistant
mareike.schroeder@denkstatt.at

Peter Tatiersky

Peter Tatiersky
Consultant
peter.tatiersky@denkstatt.sk

Mag. Christian Schützenhofer

Mag. Christian Schützenhofer
Geschäftsleitung, Consultant
c.schuetzenhofer@denkstatt-enertec.at

DI Johann Schweighofer

DI Johann Schweighofer
Senior Consultant
johann.schweighofer@denkstatt.at

DI Dr. Sonja Siegl

DI Dr. Sonja Siegl
Consultant
s.siegl@denkstatt-enertec.at

DI Katharina Stoll

DI Katharina Stoll
Consultant
katharina.stoll@denkstatt.at

Mag. Andrea Trumler-Berneck, MSc

Mag. Andrea Trumler-Berneck, MSc
Senior Consultant
andrea.trumler@denkstatt.at

Mag. Souma Ürper

Mag. Souma Ürper
Project Assistant
s.uerper@denkstatt-enertec.at